Maryja- Matka Boga

blog_eu_3188532_4046607_sz_maryja1

Jakoś nie mam ochoty tutaj pisać książkowych rozmyślań na temat Maryi, jest wiele lektur które warto przeczytać o tej skromnej kobiecie, bo tak jak my była człowiekiem jedynie Bóg uchronił ją od grzechu pierworodnego i została matką Boga (Jezusa). Na sam koniec podam kilka dobrych lektur, które sama przeczytałam.

Protestanci uważają tą skromną kobietę za jakąś boginię, którą czczą katolicy. Dla mnie to błędna teza i pomniejszają wielkość samego Boga, który jest ponad rozumieniem ludzkim i robi takie rzeczy dla nas ludzi tak niezwykłe i nie dorzeczne, że trudno nam jest to pojąć iż on może uchronić człowieka od samego grzechu pierworodnego jak i sam oddać pod opiekę swojego Syna Jezusa. To wszystko jest tajemnicą niedorzeczną dla nas ludzi i tylko wiarą możemy zrozumieć tą tajemnice. Matka Boża nie jest tylko zwyczajnym człowiekiem, ale  też wychowawczynią i matką Boga-Człowieka. Dla nas jest także przybraną matką, która pragnie tylko naszego szczęścia, dlatego Bóg dozwolił jak w samym „Magnificat” Maryja wyśpiewuje iż wszystkie pokolenia będą ją błogosławić. Słowa Maryi natchnął sam Duch Święty. Bo skąd prosta kobieta by mogła takie słowa wymówić? Przecież każde słowo zapisane w Biblii są słowami samego Boga do ludzi.Więc dlaczego tacy ludzie jak protestanci nie potrafią zrozumieć słów samego Boga?  Sam św. Paweł mówił iż tylko prości ludzie są pełni wiary do Boga, poganie i filozofowie tego nie potrafią zrozumieć i nawet pojąć.

Więc jeśli, ktoś wątpi w wstawiennictwo i modlitwy Maryi, to musi naprawdę wątpić w samego Boga. Dzięki Maryi jesteśmy zbawieni i mogliśmy poznać samego Boga osobiście. Maryja jest też wzorem dla nas kobiet, wiele nam brakuje do jej pokory, posłuszeństwa i ufności względem Boga. Wystarczy przeczytać uważnie rozmowę z samym aniołem Gabrielem, a przeczytać rozmowę między Ewą, która zjadła zakazany owoc a samym Bogiem. Czyż nie różnią się te dwie rozmowy między sobą? Maryja jest nową Ewą, tak jak sam Jezus jest nowym Adamem, bo przecież dzięki tym dwóm osobom jesteśmy zbawieni. Choć Maria nie uczestniczyła w samej śmierci jak sam Syn Boży, to jednak jej uczestnictwo obejmowało wymiar duchowy i bardzo cierpiała, iż jej jedyny syn musiał iść na ofiarę aby my grzeszni ludzie mogli być zbawieni. Maryja jest cichą służebnicą Boga, na co by jej się wychylać skoro ważny jest jej syn niż ona sama. Daje ku temu wiele powodów w kilku wersetach w Piśmie Świętym. Maryja jest tą, która prowadzi nas do Jezusa za wiele nie mówiąc o sobie.

Tutaj kilka książek:

„O Naśladowaniu Maryi” mistrza życia duchowego Tomasza a Kempisa
Maryja i Egzorcyzmy Francesco Bamonte
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s